تبلیغات
اطلاعاتی در مورد ایران اطلاعاتی در مورد ایران - شلیك موفق سامانه موشكی مرصاد
 

شلیك موفق سامانه موشكی مرصاد

نویسنده: حسن عباسی

 

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، در سومین روز و دومین مرحله از رزمایش بزرگ پدافند هوایی با عنوان مدافعان آسمان ولایت 3 كه در گستره كل جغرافیای جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است سامانه موشكی ارتفاع متوسط مرصاد با موفقیت به سمت یك فروند هواپیمای بدون سرنشین شلیك و این هواپیما را منهدم كرد.

امیر حمید ارژنگی سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در این رزمایش با تایید این خبر گفت: سامانه بومی پدافند هوایی مرصاد كه امروز در یكی از مناطق برگزاری رزمایش مورد تست قرار گرفت، كاملا بومی ، دیجیتال بوده و قابلیت مقابله با انواع جنگ الكترونیك را داشته و امروز در یگان‌های مختلف قرار گاه پدافند هوایی به كار گیری می‌شود.

 
موشك مرصاد

وی شبكه پذیری را ویژگی‌ منحصر به فرد این سامانه پدافندی دانست و گفت: سامانه پدافندی مرصاد قابلیت اتصال به شبكه راداری و شبكه زمین به هوای پدافندی را نیز دارد.

به گزارش فارس تحرك بالا، قابلیت مقابله با جنگ الكترونیك و شبكه شدن با دیگر سامانه‌های راداری و پدافندی و نیز طی كلیه مراحل تحقیق طراحی و تولید سامانه موشكی مرصاد از جمله مزیت‌های سامانه نسبت به مشابه تعبیه خود است.

استفاده از رادارهای بومی و دیجیتال با قابلیت شبكه شدن این امكان را به شبكه یكپارچه پدافندی كشور می‌دهد كه بتواند در تمامی لایحه‌ها، حافظ حریم هوایی كشور باشد.

 

() نظرات

بازی آنلاین