تبلیغات
اطلاعاتی در مورد ایران اطلاعاتی در مورد ایران - شلیك موفق سامانه‌های موشكی راپیر و FM80
 

شلیك موفق سامانه‌های موشكی راپیر و FM80

نویسنده: حسن عباسی

 

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر حمید ارژنگی در ادامه مرحله دوم رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیستم پدافند هوایی كشور به خصوص سیستم‌های برد كوتاه كه شامل سیستم‌های موشكی و سیستم‌های توپخانه‌ای است در سراسر كشور مستقر شده‌اند.

ارژنگی با بیان اینكه سامانه‌های موشكی برد كوتاه راپیر و سامانه پدافندی FM80 پس از بهینه‌سازی امروز با موفقیت شلیك شدند، تصریح كرد: موشك‌های برد كوتاه تا ارتفاع بیش از 10 هزار پا كه بخشی از برد متوسط را نیز شامل می‌شود، تست خواهند شد.
 
پدافند FM80


سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 همچنین گفت: این 2 سامانه كاملا بهینه‌سازی شده و مجهز به فاصله‌یاب لیزری و سیستم الكترواپتیك هستند.

وی تاكید كرد: این 2 سامانه پس از بررسی‌ها و تلاش‌های متخصصین كاملا متحول شده‌اند و از لحاظ توانمندی، قابل مقایسه با سامانه‌ راپیر و FM80 معمولی نیستند.
 
FM80


ارژنگی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه در این رزمایش از سیستم‌های مخابراتی لیزری‌ هم استفاده كرده‌ایم، افزود: این سیستم‌ها در صنایع دفاعی داخل كشور ساخته شده و در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفته است.

سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت3 در پایان خاطرنشان كرد: امكان جمینگ بر روی این سیستم‌ها وجود ندارد زیرا این سیستم‌ها به صورت لیزری عمل می‌كنند.


 

() نظرات

بازی آنلاین